2016 Ramazan Bayramı Arefe Günü Bankalar Açık mı

Bu yıl Ramazan Bayramı 5 Temmuz, 6 Temmuz ve 7 Temmuz 2016 tarihlerine rastlıyor. Hafta arasına denk gelen bu tarihler Ramazan Bayramı tatilinin süresi konusunda kafa karışıklığı yaratıyor. Bayram tatili kaç gün, arefe günü ve bayram sonrası cuma günü tatil mi? Bankalar, resmi daireler açık mı kapalı mı? Bankalarda işlem yapılacak mı, şubeler çalışacak mı?

Bugün yapılan resmi açıklamayla kamu kuruluşlarında çalışan personel 4 Temmuz pazartesi yarım gün, 8 Temmuz cuma günü tam gün idari izinli sayılacak. Peki bunun anlamı ne?

İdari izin resmi tatil sayılmadığı için özel bankaların 4 Temmuz yarım gün, 8 Temmuz tam gün çalışacağı kesin. Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, TEB, Denizbank, Finansbank, Şekerbank, ING Bank, Odeabank, ABank, Odeabank ve Fibabank gibi özel bankalar bu kapsama giriyor. Bu bankalar özel banka statüsünde olduğu için 4 Temmuz pazartesi günü öğleye kadar açık olacak. 5 Temmuz, 6 Temmuz ve 7 Temmuz günleri bu bankalar kapalı. Bu tarihler resmi bayram tatili günleri ve hiçbir bankada işlem yapılmayacak, şubeler kapalı olacak.

Kamu bankaları içinse durum biraz karışık. Kamu personeli idari izinli olduğu için arefe günü ve 8 Temmuz cuma günü bu bankalar açık olsa da işlem yaptırmanız çok zor olacak. Banka şubeleri açık olsa da yeterli personel olmayacak. Bu nedenle 4 Temmuz ve 8 Temmuz günlerinde kamu bankalarında işlem yapamayabileceğinizi hatırlatmak gerek. Kamu bankaları arasında Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Katılım Bankası en başta gelenlerden.

Katılım bankaları da özel bankalar gibi çalışacak. Kuveyt Turk, Bank Asya, AlBaraka Turk gibi katılım bankaları 4 Temmuz yarım gün, 8 Temmuz tam gün çalışacak.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “2016 Ramazan Bayramı Arefe Günü Bankalar Açık mı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Denizbank’tan Esnafa 24 Saniyede Kredi Fırsatı

Denizbank'ın İşletme Kart kullanıcıları için geliştirdiği Turuncu 24 uygulamasıyla artık 7 gün 24 saat yıldırım hızında kredi kullanılabiliyor. Böylece Denizbank...

Kapat