4 Temmuz Pazartesi 6 Temmuz Cuma Bankalar Açık mı

Ramazan Bayramı tatilinin hafta ortasına rastlaması bankalar konusunda soru işaretlerine yol açtı. Bankalar 4 Temmuz Pazartesiyle başlayan haftada hangi günler açık, hangi günler kapalı?

Öncelikle söylemek gerekir ki gerek özel bankalar gerekse devlet bankaları Ramazan Bayramı günlerinde tam gün kapalı. Arefe günü ise öğleden sonra yarım gün kapalı. Bankaların tam gün kapalı olduğu günler: 5 Temmuz 2016 Salı, 6 Temmuz 2016 Çarşamba, 7 Temmuz 2016 Perşembe. 4 Temmuz 2016 günü ise arefe günü. 4 Temmuz günü bankalar yarım gün açık. Öğleye kadar hizmet verecekler.

Ancak kamu bankaları personeli 4 Temmuz Pazartesi öğleden önce, 8 Temmuz Cuma günü tüm gün idari izinli sayıldı. Bu nedenle kamu bankaları Pazartesi sabahı ve Cuma günü açık olsa da işlem yapabilmek çok zor olacak. Çünkü yeterince personel bulunması oldukça zor.

Özel bankalarla işi olanlar 4 Temmuz sabahı öğleye kadar, 8 Temmuz Cuma tüm gün rahatlıkla işlem yapabilirler. Ancak kamu bankaları için aynı şeyi söyleyemiyoruz.

Ülkemizdeki başlıca özel bankalar şunlar: Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Finansbank, Denizbank, ING Bank, TEB, Odeabank, Abank, Fibabank.

Kuveyt Türk, Bank Asya, AlBaraka Türk gibi katılım bankaları da özel bankalar gibi işlem görüyor.

Başlıca kamu bankalarını ise Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank olarak sayabiliriz. Ziraat Katılım da bir kamu bankası.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “4 Temmuz Pazartesi 6 Temmuz Cuma Bankalar Açık mı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Garanti 0.95 Faizli Bayram Gelmeden Gelen Bayram Kredisi

Garanti Bankası bayramlık krediler kampanyasına çok erken start verdi. Daha ramazan başlamadan startı verilen kampanyada sadece nüfus kağıtıyla bayramlık kredi...

Kapat