Akbank’tan Maaşı Erken Bitenlere Artı Para Hesabı

“Maaşım bu ay erken bitti. Bu işin içinden nasıl çıkacağım?” diye sıkılanların imdadına Akbank Artı Para Hesabı koşuyor. Akbank’ta maaş müşterisi olan tüm çalışan ve emeklilerin kolayca yararlandığı Akbank Artı Para, temelde bir kredili mevduat hesabı olduğu için her türlü ödemede kullanılabiliyor. Hatta hesapta hiç para kalmasa bile müşterinin birçok bankacılık hizmetinden yararlanmasını sağlıyor. Artı Para hesabı acil durumlarda kullanıldığında o hesaba daha sonra para yatırmanız halinde Artı Para borcu kapanmış oluyor.

Akbank’ta Artı Para hesabı açılırken öncelikle bir Artı Para limiti belirleniyor. Gündelik hayatın sorunsuz devamı için yapılması gereken her türlü ödeme bu hesaptan yapılıyor. Artı Para limitinden bireysel kredi taksit, kredi kartı veya sigorta ödemelerinin otomatik yapılmasını istemeyenler, Akbank şumelerine, Çağrı Merkezine veya internet şubesine talimat vererek limiti bu ödemeler için kapatabiliyorlar.

Artı Para kullanımından oluşan borç, yasal süreler dahilinde olma kaydıyla ne zaman istenirse ödenebiliyor. Kullanılan krediye sadece kullanılan gün kadar faiz işliyor. Dolayısıyla Artı Para ödemeleri ne kadar erken yapılırsa o kadar az faiz ödeniyor.

Artı Para, yüksek maliyetli bir kredi türü olduğu için kısa süreli ve düşük miktarlı ihtiyaçlar için kullanılması gerekiyor. Yüksek tutarlı ve uzun süreli nakit ihtiyaçları için başta ihtiyaç kredisi olmak üzere Akbank’ın diğer kredilerine başvuru yapmanın daha mantıklı olacağını hatırlatmak isteriz.

Artı Para Hesabı İçin ​Gerekli Belgeler

Nüfus cüzdanı fotokopisi
Son döneme ait su / elektrik / doğal gaz / telefon faturası veya ikametgah belgesi (Faturaların hesap açtıracak kişinin kendi adına düzenlenmiş olması önemli…)
Gelir durumunu gösterir belge
Ücretliler için; son ay maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge
Serbest Meslek Sahipleri için; vergi levhası, ticaret sicil belgesi/ücretiniz dışında gelir beyan ettiyseniz, bu gelirinizi gösteren belgeler.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Akbank’tan Maaşı Erken Bitenlere Artı Para Hesabı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Bank Asya – Yeni Katılım Hesabına Artı 10 Puan İlave Kar Payı

Türkiye'nin en güçlü katılım bankalarından Bank Asya, avantajlı kar paylaşım oranlı "Hoşgeldiniz Katılma Hesabı"nı kullanıma açtı. Bank Asya'da daha önce...

Kapat