Bankalar 19 Mayıs’ta Açık mı? 19 Mayıs Tatil mi?

2016 yılının 19 Mayıs’ı yaklaşıyor. Bankalarda ve resmi kurumlarda işi olanlar yine aynı soruyu soruyor: 19 Mayıs resmi tatil mi? Bankalar, devlet daireleri ve okullar açık mı kapalı mı?

19 Mayıs resmi olarak milli bayram olduğu için bu tarihte bankalar kapalı. Tüm gün boyunca işlem yapmıyorlar. Şubeler çalışmıyor ve hizmet vermiyor. Bu nedenle 19 Mayıs 2016 tarihinde banka şubeleri kapalı. Banka şubelerinin yanısıra devlet daireleri, resmi kurumlar ve okullar da tatil olacak.

19 Mayıs bayramı bir gün olduğu için 18 Mayıs ve 20 Mayıs tarihlerinde bankalar tüm gün hizmet verecek. Tatil sadece 19 Mayıs tarihi için geçerli.

Kamu bankası olsun özel banka olsun tüm bankalarda 19 Mayıs günü işlem yapılmayacak. İnternet ve mobil bankacılığında ise işlemler devam edecek. Ancak buralardan yapılan havale, EFT ve vadeli mevduat gibi işlemler için bir gün sonraki tarih esas alınacak. Örneğin 19 Mayıs’ta yapılan bir EFT işlemi 20 Mayıs sabahı işleme girecek.

Tags : , ,

0 thoughts on “Bankalar 19 Mayıs’ta Açık mı? 19 Mayıs Tatil mi?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Garanti Bankası Vadeli Altın Hesabı ile Faiz Getirisi

Garanti Bankası Vadeli Altın Hesabı ile güvenli bir yatırım, altının değer artışından kazanılabilecek getirinin yanı sıra faiz getirisi de sunuyor....

Kapat