Bankalar Bayram Tatili Kaç Gün? Ne Zaman Açılacak?

2016 Kurban Bayramı kaç gün? Bankalar hangi günler kapalı, hangi günler açık? 9 gün boyunca bankalar kapalı mı olacak? Bayrama girilirken vatandaşın aklındaki sorular bunlar.

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması idari izinle olduğu için sadece memurlar ve kamu personeli 9 gün tatil yapacak. Özel sektörde ise bayram tatili 4 gün. Bu nedenle özel bankalar 16 Eylül Cuma günü açık olacak ve tam gün mesai yapacak. Özel bankalar 12 Eylül Pazartesi, 13 Eylül Salı, 14 Eylül Çarşamba ve 15 Eylül Perşembe günleri kapalı olacak. 16 Eylül 2016 günü ise tüm özel bankalar açık.

Kamu bankaları ise 16 Eylül Cuma günü personeli idari izinli olduğu için açık olmayacak. Hafta sonu tatilleriyle birlikte kamunun bayram süresi 9 güne ulaşacak.

Tüm bankalar 19 Eylül Pazartesi günü açılacak ve normal mesailerine başlayacaklar. Bu tarihten uzunca bir zaman uzun bir tatil olmayacak.

Tags : , ,

0 thoughts on “Bankalar Bayram Tatili Kaç Gün? Ne Zaman Açılacak?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
TEB Günde 10 Liraya 10.000 Lira Yeni Yıl Kredisi 2018

TEB'in Günde 10 Liraya 10.000 Lira Kredi kampanyası, "Tam da yılbaşı üzeri masraflar artacak" diye düşünenler için mantıklı bir çözüm...

Kapat