Bankalar Pazartesi Salı Çarşamba 21 22 23 Eylül’de Açık mı

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılması kafaları karıştırdı. Devlet memurları 21, 22 ve 23 Eylül 2015 tarihlerinde yani Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri idari izinli sayılacak. Dolayısıyla aslında 24 Eylül günü başlaması gereken bayram tatili 20 Eylül Cumartesi itibarıyla başlamış oldu. Ancak bu tatil devlet daireleri için geçerli.

Bankalar ve PTT şubeleri Kurban Bayramı öncesinde Pazartesi ve Salı günleri açık olacak. Bu durumda tüm bankalar 21 ve 22 Eylül günlerinde tam gün hizmet verecekler. 23 Eylül Çarşamba gününün arefe günü olması nedeniyle o gün bankalar ve PTT işyerleri yarım gün hizmet verecekler. Arefe günü bankalar sabah saatlerinde hizmet vermiş olacak, öğleden sonra ise kapalı olacaklar.

Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası ING Bank, Odeabank, Finansbank, Denizbank, Yapı Kredi Bankası gibi özel bankalar Pazartesi, Salı günleri tam gün, Çarşamba günü ise yarım gün açık olacak. Merak edilen konu ise devlet bankalarının arefe günü ve öncesinde açık olup olmayacağı. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank başta olmak üzere tüm kamu bankalarının diğer bankalar gibi açık olması bekleniyor. Bu arada merak edenler için söyleyelim Borsa İstanbul BIST Pazartesi, Salı günleri tam gün, Çarşamba günü ise yarım gün hizmet verecek.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Bankalar Pazartesi Salı Çarşamba 21 22 23 Eylül’de Açık mı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Denizbank’tan 0.93 Faizle Yeni Yılın İlk Kredisi

2015 yılına umutla dolu ilk adımları atarken yeni yılın ilk ihtiyaç kredisi kampanyası Denizbank'tan geldi. Tüm ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz Denizbank...

Kapat