Bireysel İhtiyaç Tüketici Kredisi Yeni Vade 48 Ay Oldu

Bireysel ihtiyaç (tüketici) kredisi için vadeler uzatıldı. Kredi çekmek isteyenler bundan sonra 48 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi kullanabilecekler. İhtiyaç kredisi 36 ay vadeli olarak kullanılabiliyordu. Yeni değişiklikle vatandaşların ödeme imkanlarının genişleyeceği umuluyor.

48 Ay Vade Ne Zaman Başlıyor? İhtiyaç kredisinde yeni vade olan 48 ayın bu ay içinde ya da Ekim aynda başlaması bekleniyor. Bankaların 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi reklamlarını yakında görmeye başlayacağız. Böylece Türkiye’deki tüm bankalar 48 ay vadeli tüketici kredisi vermeye başlayacak.

48 Ay Vadenin Ne Faydası Var? 48 ay vadeli kredi kullanıldığında vade uzadığı için aylık kredi taksitleri azalacak. Böylece daha az aylık taksit ödeyerek geri ödeme yapmak mümkün olacak. Ancak eklenen 12 ay için de ayrıca faiz hesaplanacağını belirtmek gerek. Yani geri ödenecek toplam miktarda biraz artış sözkonusu olacak.

Neden 48 Ay? İhtiyaç kredilerinde daha önceleri 60 ay olan vadeler zaman içinde 36 aya düşürülmüştü. Ancak ekonomide yaşanan duraklama ve kredi borçlarının ödenmesinde ortaya çıkan sorunlar yeniden vade artışını gündeme getirdi. Daha uzun vadeli kredilerle vatandaşın borçlarını aksatmadan ödeyeceği ve daha fazla harcama yapacağı öngörülüyor. Böylece ekonomide yaşana sıkışma aşılmış olacak.

Tags : ,

0 thoughts on “Bireysel İhtiyaç Tüketici Kredisi Yeni Vade 48 Ay Oldu”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Yapı Kredi Esnaf Kredisi 500 TL Taksitle 25000 TL

Yapı Kredi esnaf ve kobilere ayda 500 TL’den başlayan taksitlerle 25.000 TL kredi kullandırıyor. Birkaç gün önce televizyon reklamlarını izlemeye...

Kapat