CHP Kredi ve Kart Faizini Silecek ve Takside Bağlayacak

2015 Haziran seçimlerinde vaatler birbiri ardına geliyor. Ana muhalefet partisi CHP kredi ve kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması için harekete geçmeyi vaat etti. CHP’nin seçim beyannamesindeki açıklamaya göre kredi ve kart borçları faizlerinin yüzde 80’i silinecek. Kredi ve kart borcunun aslı ise taksitlere bölünerek uzun vadede geri ödenecek.

CHP’nin kredi ve kart borçlarının yapılandırılması vaadinin hangi durumları kapsadığı henüz belli olmadı. Örneğin ihtiyaç kredilerinin kapsama dahil olduğu kesinken konut kredileri için de benzer bir kolaylığın sağlanıp sağlanmayacağı henüz tartışma konusu.

Merak edilen bir diğer konu ise hangi aşamadaki borçların faizlerinin silineceği. İcra takibi aşamasındaki borçlar için mi uygulama yapılacak, yoksa henüz muaccel olmayan borçlar da vaat kapsamında mı henüz bu konuda kafalar karışık.

Bir diğer bilinmeyen ise taksite bağlanan ana paranın ne kadar zamanda geri ödeneceği. CHP’nin 3 ile 5 yıla varacak şekilde borçları takvime bağlaması bekleniyor.

CHP’nin kredi ve kart borçlarıyla ilgili vaadinin nasıl bir iktidar durumunda gerçekleşeceği de belirsiz. CHP’nin tek başına iktidar olamaması durumunda ortak olacak partinin durumuna göre vaatlerin uygulanabileceği konuşuluyor. Örneğin HDP ya da MHP ile yapılacak bir koalisyonda kredi ve kredi kartı borçlarıyla ilgili uygulamanın kolaylıkla hayata geçirilebileceği konuşuluyor. Ancak AKP’nin böyle bir uygulamaya sıcak bakmayacağı tahmin ediliyor.

Tags : ,

0 thoughts on “CHP Kredi ve Kart Faizini Silecek ve Takside Bağlayacak”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Şekerbank 0.95 Faizli 5.000 Lira Yeni Yıl Kredisi

Şekerbank yeni yıl kredisi kampanyasını biraz geç başlattı ama deyim yerindeyse tam başlattı. Öyle görünüyor ki, yeni yılı Şekerbank kredisiyle...

Kapat