Devletten Emekliye 3 Maaş Avans Sıfır Faiz SGK Emeklilerine

SGK emeklilerine faizsiz avans müjdesi geldi. Basında çıkan haberlere göre devlet tüm emeklilere sıfır faizli avans vermeye hazırlanıyor. Üstelik 3 maş tutarında. Şimdi 3 aylık tutarındaki avansın ne zaman alınmaya başlanacağı merak konusu.

Emeklililerin geçim çilesine faizsiz avans seçeneğiyle çözüm bulunmaya çalışılıyor. Banka faizlerinin yüksek olması ve bankaların kredi vermekte isteksiz davranması hükümeti harekete geçirdi. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli olan herkes 3 maaş tutarında avans alacak. Geri ödemelerde faiz ya da herhangi bir isimle hiçbir ücret alınmayacak.

Planlama gerçekleştiğinde dileyen emekliler avans için SGK’ya başvuru yapacak. SSK (Sosyal Sigortalar Kurumu), Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri avanstan yararlanabilecek. İşçi, memur ya da esnaf emeklisi olsun tüm emekliler faizsiz ve masrafsız avans için başvuru yapabilecek. Başvuru üzerine emeklinin maaş aldığı bankada avans hesabı açılacak. 3 maaşlık avans tutarı bu hesaba yatırılacak ve hemen çekilebilecek. Emekliler avansı istedikleri gibi harcayabilecekler.

3 maaş tutarındaki avansın geri ödemesi 36 aya kadar vadelerle yapılabilecek. Emekliler 12 ay, 24 ay ya da 36 ayda geri ödemeyi tercih edebilecek.

Emekliler şimdi bu müjdenin bir an önce hayata geçmesini bekliyor.

Tags : , , , , ,

One thought on “Devletten Emekliye 3 Maaş Avans Sıfır Faiz SGK Emeklilerine”

  1. Güzelimsi bi şey eh işte nede olsa birnebze su misali.Kredi tutarı katı çok az HANİ SOSYALDI YA HANİ nerede bekliyoruz biz DEVEYİ HAMUDUYLA YUTANLARDAN OLMAK İSTEMİYORUZ.Hamdolsun BİZLERİ UNUTMAYIN yeter.selamlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Sıfır Faizli Taksitli Nakit Avans Halkbank Paraf Kart’ta

Halkbank Paraf Kart sahipleri Sıfır Faizli Taksitli Nakit Avans kampanyasının ayrıcalığını yaşıyorlar. 'Ayrıcalıklar Bu Paraf'ta' sloganıyla yola çıkan Halkbank Paraf...

Kapat