Finansbank Altın Biriktiren Hesap

Altın hesapları birkaç yıl öncesi popüler hesap türlerinden biri haline geldi. Altın fiyatları düşer mi spekülasyonları her zaman devam etse de altın biriktirmek finansal ve siyasal tüm risklere karşı hala en savunmacı tasarruf anlayışı olma özelliğini koruyor. Düzenli birikim yapma imkanı sunan Finansbank Altın Biriktiren Hesap bugünlerin en çok tercih edilen tasarruf araçlarından biri oldu. Bankanın sunduğu düzenli birikim imkanı ile şimdi altın tasarrufu yapmak çok kolay hale geldi. Üstelik gram altın olarak.

Yepyeni bir birikim anlayışı sunan Finansbank Altın Biriktiren Hesap ile kolaylıkla gram altın biriktirilebiliyor. Yapılması gereken tek şey ise bankaya bir kez düzenli gram altın alım talimatı vermek. Finansbank Altın Biriktiren Hesap ile tek bir talimatla düzenli altın birikimi gerçekleşiyor. Otomatik altın alım talimatı Finansbank kredi kartından ya da Finansbank’taki vadesiz bir hesaptan verilebiliyor. Tamamen kart ve hesap sahibinin yönetiminde olan düzenli altın birikimi için tutarları müşteri belirliyor. Müşterinin belirlediği altın gramı karşılığı olan tutar her ay kredi kartından ya da vadesiz hesaptan çekiliyor ve bu parayla gram altın alımı yapılarak hesaba işleniyor.

Her ay düzenli altın birikimi talimatı vererek birikim yapmak isteyenlerin başvuru için değişik kanalları tercih etme imkanı var. Altın Biriktiren Hesap açtırmak için en kolay başvuru yolu cepten SMS mesajı göndermek. Bunun için Altın yazıp 2273′e göndermek yeterli. Finansbank yetkilileri hemen geri dönüş yapıyor ve hesap açılım işlemi hakkında bilgi veriyor.

Otomatik olarak gram altın alım talimatının verilmesinden sonra her ay istenen tutarda gram altın satın alınıyor ve Altın Biriktiren Hesaba yatırılıyor. Otomatik altın alım talimatı minimum yarım (0,5) gram altın için verilebiliyor. Maksimum 100 gram altın alımı için düzenli alım talimatı verilebiliyor. Başlangıçta belirli bir tutar için talimat verenler istedikleri zaman alım tutarını değiştirebiliyorlar. Alım tutarını değiştirerek otomatik alınacak gram altın tutarı azaltılabiliyor ya da yükseltilebiliyor.

Altın Biriktiren Hesap için işletim ücreti uygulanmıyor. Finansbank’ta vadesiz altın hesabı olanlar bu hesaptan da otomatik alım talimatı verebiliyorlar.

Finansbank Altın Biriktiren Hesap ile sadece altının gram fiyatındaki muhtemel yükselişten para kazanılabiliyor. Hesapta herhangi bir faiz kazancı sözkonusu olmuyor. Hesaba ara ödemeler yaparak hesaptaki altın miktarını yükseltmek de mümkün oluyor. altın Biriktiren Hesaba yapılacak ara ödemeler en az 1 gram en fazla 10.000 gram olarak gerçekleşebiliyor.

Finansbank Altın Biriktiren Hesap faiz getiren bir vadeli altın hesabı olmamakla birlikte birikimin sağlanabilmesi ve düzenli alımların ne kadar süreyle yapılacağının banka tarafından bilinmesi için belirli süreli olarak açılıyor. En az 5 yıl en fazla 10 yıl için düzenli altın birikimi yapmak için otomatik talimat verilerek Altın Biriktiren Hesap açılabiliyor. Sürenin dolmasıyla birlikte hesapta biriken altın tutarı hesap sahibine toplu olarak ödeniyor. Hesabın vadesi dolmadan önce para çekilmesi durumunda otomatik altın alım talimatı iptal edilmiş oluyor.

Finansbank Altın Biriktiren Hesap açtırmak isteyenlerin “Altın” yazıp 2273′e SMS göndermeleri yeterli. SMS göndermek istemeyenler tüm Finansbank Şubeleri’nden ve 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı’ndan Altın Biriktiren Hesap açtırabiliyorlar.

Tags : ,

0 thoughts on “Finansbank Altın Biriktiren Hesap”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Halkbank Özel Avantajlı Bağkur Emeklilik Kredisi

Emekliliğe hak kazanan, ancak prim borcu yüzünden emekli olamayan tüm Bağkur'luların nakit bulma problemi ortadan kalkıyor. Prim borcunu ödemek isteyip...

Kapat