ING Biriktiren Turuncu Hesap Nasıl İşliyor

ING Biriktiren Turuncu Hesap, para biriktirmeyi kolaylaştıran yepyeni bir tasarruf yöntemi. Para Biriktirmeyi kolaylaştırmak için tasarlanan Biriktiren Turuncu Hesap ürünü ile ING Bonus Card ve ING Pegasus Plus Kart’tan verilen talimatlarla düzenli birikim yapmak mümkün. ‘Ne ara biriktirdin sen?’ dedirtecek yeni düzenli birikim özelliğiyle şimdi Turuncu Hesap’ta para biriktirmek çok daha kolay.

ING Turuncu Hesabı bilmeyen yok. Hergün reklamlarını izlediğimiz Turuncu Hesap, vadeli gibi kazandıran ancak vade derdi olmayan bir mevduat hesabı. Günlük getiri elde eden bir banka mevduat hesabı şeklinde çalışan ve hesap işletim ücreti olmayan Turuncu Hesap, her gün hesaptaki bakiyeye gecelik faiz kazandırıyor. Para çekme ve para yatırma işlemleriyle faiz kaybedilmiyor, çünkü Turuncu Hesap bir vadeli hesap değil. Vadesiz mevduat hesabının yapabileceği herşeyi de yapan ING Turuncu Hesaba birikim özelliği eklendi. Bu özellik sayesinde ING Bank’ta bulunan bir diğer vadesiz hesaptan ya da ING Bonus Kart ve ING Pegasus Plus Karttan aylık otomatik ödeme talimatı verenler düzenli birikim yapabiliyorlar. Kartlardan çekilen tutar her ay kart ekstrelerine yansıtılıyor. Kartın son ödeme tarihine kadar borcun ödenmesi durumunda para Turuncu Hesaba aktarılıyor. Ekstre borcunun ödenmemesi durumunda ise herhangi bir birikim sözkonusu olmuyor. Çekilen tutar Turuncu Hesaba aktarılan tutar karta geri iade ediliyor. Bu sayede bu tutar için gecikme faizi ödenmesi gibi bir olumsuzluk da yaşanmamış oluyor.

ING Turuncu Hesap ile vade derdi olmadan, hesap işletim ücreti ödemeden günlük olarak yüksek faiz getirisi kazandırıyor.

ING Turuncu Birikimli Hesap talimatı ING Bank şubelerinin yanısıra bankanın internet şubesi aracılığıyla da verilebiliyor.

Düzenli birikim talimatı aylık olarak veriliyor. Talimat verilen tutar her ay aynı günde ING Vadesiz Mevduat Hesabından veya ING Bonus kredi kartından çekilerek Turuncu Hesaba aktarılıyor. Ertesi günden itibaren günlük olarak faiz getirisi elde edilmeye başlanıyor.

ING Bonus Card aracılığıyla düzenli birikim yapılıyorsa her ay karttan çekilen tutar minimum ödeme tutarına ekleniyor ve kredi kartının son ödeme tarihinde ING Turuncu Hesaba aktarılıyor. Eğer Turuncu Hesaba aktarılan tutar kredi kartına ödenmezse faiz işlemiyor, sözkonusu tutar karta geri iade ediliyor. O ay yaşanan ödememe durumu ya da herhangi bir sorun nedeniyle Turuncu Hesaba aktarım yapılamazsa hesapta varolan bakiye üzerinden faiz geliri elde edilmeye devam ediliyor. Bir sonraki ay otomatik aktarım işlemeye devam ediyor, yeniden talimat vermeye gerek olmuyor.

ING Turuncu Hesap birikim özelliğini kullanarak artık farkında bile olmadan tasarruf etmek mümkün. Zahmetsizce para biriktirmek isteyenler, düzenli birikim alışkanlığı olmayanlar için ING Turuncu Hesap otomatik birikim yapma fırsatı sunuyor. Düzenli birikim talimatı sayesinde her ay kolayca birikim yapmak mümkün oluyor.

Eşleri, çocukları ya da bir başka sevdikleri kişi adına birikim yapmak isteyenler o kişiler adına açılmış olan ING Biriktiren Turuncu Hesaba düzenli ödeme yapabiliyorlar. Başkalarının adına açılan Biriktiren Turuncu Hesaba düzenli ödeme yapmak için kendi vadesiz hesabınızdan talimat verebiliyorsunuz. Kredi kartından talimat verilmesi için ise kart sahibi ve Turuncu Hesap sahibinin aynı kişi olması gerekiyor.

Turuncu Hesaba yatırılan tutar ya da otomatik ödeme ile hesaptan ve karttan aktarılan tutar o gün saat 17.00’dan itibaren faiz kazandırmaya başlıyor ve günlük olarak getiri elde ediliyor.

Aynı kişi adına birden fazla ING Turuncu Hesap açtırmak artık mümkün. Böylece her Turuncu Hesabı ayrı bir amaç için kullanarak, farklı hedeflerle birikim yapmak ve her hesabı ayrı ayrı takip etmek şansı sunuluyor. ING Turuncu Hesaba ana hesaba bağlı olarak işleyen alt hesaplar eklemek de mümkün oluyor.

ING Turuncu Hesap açtıranlar 100.000 TL’ye kadar olan hesap tutarı için bugünlerde % 11.25 olarak uygulanan 90 gün süreli Hoşgeldin Faizi çok cazip. Bu dönemin sonrasında rekabetçi yüksek faiz oranları sözkonusu. Şu sıralar standart olarak 50.0000 TL’ye kadar hesaplar için % 9.25, 50.000 TL ve üstündeki hesaplar için % 9.75 faiz getirisi sunuluyor.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “ING Biriktiren Turuncu Hesap Nasıl İşliyor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Ziraat Bankası Kredi Başvuru Kanalları ve Faiz Oranları

Ülkemizin tarihi ve köklü bankalarından Ziraat Bankası tüketici kredileri alanında da ismine yakışır kredi fırsatları sunmaya devam ediyor. Geri ödemelerinin...

Kapat