İş Bankası Almanya Konut Kredisi İmkanları

İş Bankası Almanya’da yaşayanlar için Türkiye’de ya da Almanya’da uygun koşullarla gayrimenkul satın almalarını sağlamak amacıyla cazip kredi imkanları sunuyor. Almanya’da konut sahibi olmak isteyenler 30 yıla kadar vade imkanından yararlanırken, Türkiye’de konut sahibi olmak isteyenler için bu süre 180 ay, yani 15 yıl. Gayrimenkul finansmanı için sunulan kredi İşbank’ın ve sayıları 40 olan finansman partnerlerinin kredi olanaklarıyla sağlanıyor.

Almanya’da gayrimenkul satın alacak olanlar için uygulanan 30 yıl vade imkanı ve değişik ödeme seçenekleri yeni bir ev ya da işyeri sahibi olmayı oldukça kolaylaştırıyor. Kredi faiz oranı geri ödeme planlarına göre değişiklik gösteriyor ve % 1.68’den başlıyor. Kredi, konutun ekspertiz değerinin % 80’ine kadar kullanılabiliyor. Ekspertiz değerinin saptanması için tahmin ücreti alınmıyor. İşbank’tan konut kredisi kullananlar hesap ücreti de ödemiyorlar.

150.000 Euro konut kredisi kullanımında ödenecek aylık taksit tutarı ve uygulanacak faiz vade süresi ve yıllık ödeme yüzdesine göre değişiklik gösteriyor. Örnek olarak vermek gerekirse, 30 yıl sabit faizli olarak, yıllık % 1 ödeme seçeneğiyle kredi kullananlar 150.000 Euro kredi için aylık 502,50 Euro taksit ödüyorlar. Kredinin faiz oranı yıllık % 3.06 oranında gerçekleşiyor.

Türkiye’den konut satın almak isteyenler ise 30.000 Euro ile 300.000 Euro arasında kredi kullanabiliyorlar. Maksimum vade 180 ay. Konut ekspertiz ücreti 500 Euro’yu aşmayacak şekilde hesaplanıyor. Ekspertiz raporunda belirtilen gayrimenkul değerinin % 80’inine kadar konut kredi kullanmak mümkün oluyor. Kredi, resmi tapusu olan ve inşaatı tamamlanmış gayrimenkuller için kullanılabiliyor. 1 yıl ile 10 yıl arasında sabit faiz imkanı sunuluyor. Kredi kullandırılan konut ya da işyeri için ipotek işlemi uygulanıyor.

Tags : , , ,

0 thoughts on “İş Bankası Almanya Konut Kredisi İmkanları”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Eğitim ve Özel Üniversite Kredileri Garanti Bankası’nda

Garanti Bankası tüm eğitim masraflarına yönelik eğitim kredisi kampanyasıyla birlikte özel üniversite öğrencilerinin kullanabileceği özel üniversite kredisi kampanyasını bir arada...

Kapat