Kamu Bankalarından Emekliye 10 Maaş Faizsiz Kredi

Medyada yer alan son haberlere göre emekliler için güzel bir kredi sürprizi hazırlanıyor. Kredi faizlerinin düşmemesi ve bankaların kredi kullandırmada isteksiz davranmaya başlaması emeklileri zora sokmuştu. Son haberlere göre emeklilere kamu bankalarından faizsiz ihtiyaç kredisi kullandırılması düşünülüyor.

Emekliye kullandırılacak kredinin faizsiz olmasının yanısıra başka avantajları da olacak. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ya da Ziraat Katılım Bankaları tarafından kullandırılması planlanan kredinin üst limiti 10 maaş olacak. Bu durumda emekli örnek olarak 1.500 TL maaş alıyorsa 15.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi alabilecek. Kredinin 12 ay ertelemeli olması düşünülüyor. Böylece kredi kullanan emekliler ilk yıl geri ödeme yapmayacaklar. Kredi vadesinin en az 36 ay ya da daha uzun olması düşünülüyor.

Bu konuda ilgili açıklamanın yakında yapılacağı söylenen diğer şeyler arasında. Bankaların kredi kullandırımında düşmeyen faizler ve kredi kullanımının zorlaşması hükümeti yeni arayışlara yöneltti. Emekliye gerekli kredi imkanının sağlanması için devlet bankalarının devreye girmesi bir seçenek olarak düşünüldü. Böylece emekli uzun vadeye yayılan, faizsiz ve 12 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisiyle derin bir nefes alabilecek.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Kamu Bankalarından Emekliye 10 Maaş Faizsiz Kredi”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Garanti Bankası 5 Dakikada 365 TL Taksitle Kış Kredisi

Garanti Bankası Kış Kredisi Kampanyası son ayların en cazip fırsat ve avantajlarıyla başladı. Paraya ihtiyaç duyan, nakde sıkışan herkes bugünlerde...

Kapat