Kredi Kartı Asgari Limit 5200 TL’ye Çıktı 2016 Eylül

Kredi kartı asgari limiti yeniden belirlendi. Başbakan Binali Yıldırım’ın birkaç gün önce yaptığı açıklamaya göre kredi kartlarında asgari limit artırılarak 5.200 TL’ye çıkarıldı. Yeni limitlerin en geç Ekim ayında uygulanmaya başlaması gerekiyor.

Kredi kartında limit belirlemesinde 4 aylık ücret baz alınıyor. Şu anda Türkiye’de asgari ücret 1.300 TL olduğu için 4 aylık asgari ücret toplamı olan 5.200 TL yeni asgari kredi kartı limiti olarak belirlendi.

Mevcut kredi kartı olanlar için kart limitlerinin otomatik olarak bu seviyeye çekilmesi mümkün değil. Kredi kartı limitinin artırılması için talimat ve talep gerekli olduğundan yeni asgari kredi kartı limitinden yararlanmak için bankanıza başvuru yapmanız gerekiyor. Asgari limitin altında limite sahip olan kredi kartı kullanıcıları bankaya başvurarak kart limitlerini artırabilir.

Yeni verilecek kredi kartlarında ise asgari limit 5.200 TL olarak uygulanacak. Fiilen daha düşük kazanç gösterilemeyeceği için kredi kartının asgari limiti de 5.200 olacak.

Tags : , ,

2 thoughts on “Kredi Kartı Asgari Limit 5200 TL’ye Çıktı 2016 Eylül”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Günde 6 TL Taksitle 5000 TL Bayram Kredisi İş Bankası’nda

İş Bankası Geleneksel Bayram Kredisi kampanyası 2016 yılında da devam ediyor. Ramazan Bayramı öncesinde başlayan kampanyayla günde 6 TL taksitle...

Kapat