Kredi Kartı Borcu 72 Ay Taksitli Yapılandırma Başladı

Kredi kartı borcu olanlara müjde geldi. Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptığı açıklamaya göre kredi kartı borcu olanlara 72 ay taksitli yapılandırma imkanı geldi. Buna göre birikmiş kredi kartı borcu olanlar borçlarını yapılandırarak 72 ay taksitle ödeyecekler. Uygulamanın hemen devreye girmesi bekleniyor.

Birikmiş ve ödenemez hale gelmiş kredi kartı borçlarını uzun vadeye yayarak rahat biçimde ödeme imkanı geldi. Kredi kartı borcu yapılandırması için başvuru yapanlar kart borçlarını 72 taksitte geri ödeyecekler. Taksitler eşit tutarlı olacak. Kredi kart yapılandırması normalde 9 ay olarak yapılabiliyor.

72 aylık taksitlendirme imkanı bir kereye mahsus kullanılacak. Mevcut birikmiş kredi kartı borçları için geçerli olacak. Ekstrenizdeki toplam kredi kartı borcunuzu 72 taksite böldürebilirsiniz. Bunun için kredi kartını kullandığınız bankaya başvuru yapmanız gerekiyor. Uygulamanın henüz başlayıp başlamadığı net değil. Bu nedenle birkaç gün daha beklemenizde yarar var. Taksitlendirerek yapılandırmanın Eylül ayı içinde başlayacağı söyleniyor.

Kredi kartı yapılandırmasından sadece ödeme güçlüğü yaşayanlar değil her kredi kartı sahibi yararlanabilecek. Kredi kartındaki birikmiş borç tutarı yapılandırmaya konu olacak ve 72 taksitte ödenecek.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Kredi Kartı Borcu 72 Ay Taksitli Yapılandırma Başladı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Odeabank Kapınızda 20.000 TL Nakit Kredi Hazır

Odeabank'ın başlattığı "Nakit Hazır" kampanyasıyla artık ihtiyaç kredisi almak için banka şubesine gitmeye gerek kalmadı. Odeabank 20.000 TL'ye kadar ihtiyacınız...

Kapat